Šisandriin reguleerib südame ja veresoonkonna tööd, muudab hingamise kergeks, tõstab madalat vererõhku, annab indu ja parandab meeleolu. Seetõttu on sidrunväändik laialdaselt kasutatud ravimitööstuses. Veel sisaldab sidrunväändiku mari vitamiine C ja E, tsitraali, B-sitosterooli ja sidrunhapet. Sidrunväändiku marju peetakse üheks parimaks adaptogeeniks ja maksa puhastajaks.
Sidrunväändiku preparaate tarvitatakse vaimse ja füüsilise väsimuse (ülepingutuse), neurooside, hüpertooniatõve, ateroskleroosi, suhkrutõve, maksapõletiku (hepatiidi) ning ülihappesusega gastriidi korral, aga ka ägedatest või kroonilistest hingamiselundite haigustest paranemise ajal. Sidrunväändiku preparaatide pikemaajalisel manustamisel suurenevad lihasjõud ja kopsumaht. Sidrunväändik on suurepärane ravimtaim tarvitamiseks pärast rasketest haigustest paranemist. Seda võib kasutada nii närvisüsteemi funktsionaalsete häirete kui gastriidi korral, mõningatel andmetel parandab sidrunväändik ka nägemist, eriti värvitaju, mistõttu leiab tarvitamist näiteks kunstnike hulgas.
Kõige sagedamini kasutatakse kuivatatud marju tee tegemiseks. See toimib toniseeriva ja taastavana ning selle maksa kaitsev toime on kliiniliselt tõestatud. Sidrunväändik toetab ka immuunsüsteemi, leevendab ärevust, suurendab energiat ning parandab vaimuselgust. Seda on kutsutud ka viie maitsega marjaks, kuna see maitseb korraga hapu, mõru, magus, soolane ja kibe.
Toode on laktoosi- ja gluteenivaba.